Pärnu Restoranide Nädal Café Grandis - Vein, toit, klaver

Kuninga 25, Pärnu, Pärnumaa, 80014

Café Grandis toimub Pärnu Restoranide Nädala raames 7., 13., ja 14. novembril eriüritus "Vein, toit ja klaver". Külla tulevad maaletoojad, kes on valinud oma tooteportfellist sobivad veinid teemanädala menüü juurde ja meeleolu loob klaverimuusika.

7. nov. - Prantsuse ja Austria veinid - Urmas Tuuleveski
13. nov. - Šampanjad - Mulligalerii perenaine Kristel Voltenberg
14. nov. - Portugali veinid - Kristiina de Castro Ribeiro

Menüü:

Uhhaa Pärnu lahe ahvenast
Metskitsehautis enoki seentega
Astelpaju panna cotta

Prantsuse ja Austria veine tutvustab ja pakub reisi- ja veinigurmaan, lugude vestja Urmas Tuuleveski. Klaveril musitseerib Michael Berg.
Suure osa aastast reisib Urmas Euroopa veinimaades. Külastab muuseume, restorane, veinimaju, veinimeistreid. Kogub mälestusi, lugusid ja veine, et tagasi kodus olles neid sõpradega jagada.

Lühidalt kolmest veinimesitrist, kelle veine Urmas pakub:
Jean - Charles Fagot. Mees nagu orkester. Peab restorani, hotelli, valmistab veine ühes maailma parimas valgeveinipiirkonnas Montrachet Bourgogneis ja osaleb veinimeistritest muusikute või siis muusikutest veinimeistrite orkestris.
David Sabon. Õigusteadust õppinud noormees sai ühel päeval aru, et tal pole mingit õigust ja õigustust oma pere veinitraditsioone hüljata. Nüüd on Davidi õigus hoolitseda perele kuuluvate veiniväljade eest Chateauneuf-du- Pape piirkonnas, et ainult parimad viinamarjad jõuaksid veinimajja, et valmistada vanaisa auks veini "Cuvée du Papet".
Edwin Schreibeis. Austria uue põlvkonna veinimeister hoiab au sees isalt ja vanaisalt saadud teadmisi, aga on ka avatud uutele tehnoloogiatele. Tema veinimaja on puhas nagu kliinik, tema veinivalmistamine on täpne nagu rätsepatöö.
Selleks, et rohkem kuulda ja veine maitsat, tuleb aga ise kohale tulla.

NB! Veine nautima ja jutte kuulama võib tulla ka lihtsalt nii sama. Veinivalik on laiem, kui ainult pokaaliga pakutav ja veine saab ka kaasa osta.

Kaugemalt tulijatele pakub öömaja hotell Victoria.


Osalustasu (0.00 €)