Online reservation

We welcome you!

Total rated: 9
This restaurant offers you the possibility to make online reservations; you will receive confirmation immediately after making the reservation.

You can check the availability of the time when you choose the date and number of people.

Rene Uusmees

140

Vee 12, Pärnu, Pärnu County, 80011

Mon     Closed  
Tue     Closed  
Wed     Closed  
Thu     12:00 - 22:00  
Fri     12:00 - 02:00  
Sat     12:00 - 02:00  
Sun     12:00 - 21:00  

In the heart of the city of Pärnu, in a building, which dates back to the early nineteenth century, opened in summer 2001 its doors the freshly renovated tavern “Postipoiss”.

The tavern has a bar and two halls, accommodating 140 visitors. In summer we open up two courtyards – the cherry courtyard and the imperial courtyard.

Our tavern Postipoiss” is a suitable place to celebrate anniversaries, to conduct different events, but we also recommend it to the companies for their Christmas and anniversary celebrations. We also offer catering for tourist groups.
This restaurant offers you the possibility to make online reservations; you will receive confirmation immediately after making the reservation.

You can check the availability of the time when you choose the date and number of people.
If you wish to reserve to following events, please click the title below

Reservation

The restaurant responds to offline reservations as soon as possible. For urgent questions, please call the restaurant's direct number.
No available times on selected date!
Summer terrace if possible
Near childrens play corner if possible
We wish to stay for longer than 3 hours
Business meeting
Birthday
Wedding anniversary

I wish to receive the vabalaud.ee newsletter and special offers

Live music at Postipoiss

Vee 12, Pärnu, Pärnu County, 80011
Live music in Postipoiss pub in the heart of Pärnu every Friday and Saturday:
Add a new comment
Leida Ader 13:49 26.11.2023

Meeldis toit ja teenindus.Külastame teinekord veel.

Ülle 10:54 25.02.2023

Üldiselt kõik väga meeldis. Meid teenindas tore teenindaja kes aega ajalt tundis huvi kuidas meil on, kas tuju hea, kas tellimissoovi on ja teeninds alati väga kiiresti. Istusin äärmisel toolil ja laua jalg tiris niidid välja mu seelikul.. Häiris, et saalis tuterdas ringi nähtavas joobes teenindaja, räusakas teiste klientide peale ja lõpuks potsatas end (arvatavasti tema tuttavate) lauda, oleks võinud vormiriided ära vahetada, tegi häbi oma toredatele kolleegidele. Üldiselt, tore slaavi trahter!

Liivi 11:51 02.01.2023

Olin aastavahetuse peol ja see oli väga tore. Toitudega jäin rahule ja melu oli seal hea. Nurisen teenindaja üle, sest sellist teenindamist pole ma näinudki. Hämmastas see, et tühje pokaale ja nõudis ei koristatud vahepeal laualt ära, neid aina kuhjus juurde. Kummaline oli, et vahuveini pudel pandi lihtsalt niisama lauale, ei mingit jäänõud. Kui need mittemeeldivad asjad kõrvale jätta, siis pidu ise oli väga hea.

Hanna 08:41 08.10.2022

Teenindaja oli hajevil ja unustas mu kaaslase tellimuse üldse võtmata. Marssis kohe minema kui mina enda soovid ütlesin, aga lauas oli ju 1 inimene veel. Veider... pole kunagi midagi sellist juhtunud. Juustupallid ja küüslaugu leivad olid väga head!

Klarika Metsaoru 15:27 17.11.2021

Väga meeldiv naisterahvas teenindas meie laudkonda. Aitäh!